10.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

10.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

4.12.2017

Yarışma, geleceğin ve günümüzün tasarımcılarını, yeni malzemelerin getirdiği olanakları, küçülen mekânları ve mobilya sektörünün yapısını dikkate alarak, esnek, yeni koşullara uygulanabilen, çevreye duyarlı, nakliye kolaylığı sağlayan, kullanıcıya daha fazla müdahale olanağı veren mobilya birimleri ve sistemleri tasarlamaya yönelik çalışmaları sergilemektedir.

Özel Bursa Kültür Okulları olarak bu yıl 10.su düzenlenen yarışmada 9. Sınıf öğrencimiz DOĞA ÖZDAMAR “COMFOR TABLE” adıyla yapmış olduğu ergonomik ve kullanılması kolay bir mobilya tasarlayarak GENTAŞ Altın Ödülü almaya, 8. Sınıf öğrencimiz SELİN YILMAZ “RAF KİTAP” adıyla yapmış olduğu kullanımı kolay bir mobilya tasarlayarak ERSA Altın Ödülü almaya hak kazanmışlardır.

Lütfi Kırdar Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törende;
Ev Mobilyaları Tasarım Ödülleri, Ofis Mobilyaları Tasarım Ödülleri, Mutfak Ve Banyo Mobilyaları Tasarım Ödülleri, Akıllı Mobilyalar Tasarım Ödülleri, Geleceğin Mobilya Tasarımcıları Ödülleri İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Kategorisi olmak üzere 5 kategoride profesyonel ve öğrenci kategorileri olmak üzere ödüller Tim başkanları tarafından takdim edildi.

“DESIGN WEEK”
Design Week Turkey 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda. Etkinliğin bu seneki teması “Potential of Design” olarak gerçekleştirdi.

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) işbirliğinde düzenlenen Design Week Turkey de bu potansiyeli İstanbul’u dünya çapında tasarım meraklılarının ilgi odağı haline getiren atölyeleri, sergileri ve etkinlikleri ile odak noktası oldu. Mobilya tasarımından modaya, grafikten aydınlatmaya kadar pek çok disiplinden bağımsız tasarımcı ve tasarım ofisleriyle üreticileri, genç yeteneklerle profesyonelleri ve tasarım tutkunlarını buluşturmuş oldu.8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Design Week Turkey tasarımın farklı disiplinlerinden yepyeni ve ilham verici projeler, sergiler ve atölyelerle izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Özel Bursa Kültür Okulları olarak bizde bu sergiyi öğretmenlerimiz ve öğrencimizle gezerek farklı bakış açıları ve endüstriyel bir tasarımın nasıl gerçekleştiğine yönelik, çalışmaları gözlemleyerek yaratıcılık ve tasarım gücümüzü yükseltme şansına sahip olduk.