Özel Bursa Kültür Okulları Sanat ve Spor

SANAT EĞİTİMİ

Altı yaşındayken aşçı olmak istiyordum. Yedi yaşında Napoleon olmak istedim. O günden beri ihtirasım durmadan büyüyor.

Salvador Dali

Özel Bursa Kültür Okullarında anaokulundan itibaren, öğrencilerimiz temel sanat bilgilerini yetenek düzeylerine ve ilgi alanlarına paralel olarak edinirler. Özel Bursa Kültür Okullarında öğrencilerimize verdiğimiz sanat eğitimi ve düzenlediğimiz aktivitelerle, onların kişisel gelişimlerini ve sanat alanında yeteneklerini ortaya çıkarmayı, sanatsal bakış açısı edinmelerini, sanat konusunda tartışabilen, sanat kültür etkinliklerine katılımını davranış haline getiren, estetik duyguları gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Bu yüzden öğrencilerimiz sanat alanında, algılama, düşünme, görsel, işitsel ve dokunsal eylemlerinin de içerisinde yer aldığı süreçlerin içerisinde bulunduğu, aktif öğrenme ortamında eğitim alırlar. Dersler anlatılan konuyla ilgili düşünme, tartışma etkinliğiyle başlar ve öğrencinin kendi fikirlerini, hayallerini kişiselleştirmesi, sanatla ilgili eleştirel bakış açısı geliştirmesi beklenir.

Tüketmeyi değil üretmeyi amaç edinen sosyal öğrencilerin yetiştirildiği Özel Bursa Kültür Okulları sanat derslerinde;

  • Öğrencilerin yaratıcı yönlerini, ilgi alanını keşfetmesi ve geliştirmesi sağlanır.
  • Bireysel farklılıklar ve yetenekler göz önünde bulundurularak uygun alanda çalışması için yönlendirilir.
  • İlgi duyduğu ve yetenekli olduğu alanda sürekli ve kalıcı çalışması önemsenir.
  • Düşünce koordinasyonu ve sınırsız hayal edebilme yeteneği geliştirilir.
  • Öğrenciye özgüven kazandırılır ve evrensel bir bakış açısına sahip olması önemsenir.

SPOR EĞİTİMİ

Kariyerim boyunca 9.000’den fazla başarısız atış yaptım, 300’den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı!

Michael Jordan

Öğrencilerimizin bireysel açıdan özgüven sahibi olmalarını, akademik, kültürel ve sanatsal başarılarının yanında, sosyal açıdan takım çalışması ve liderlik gibi yetilerini pekiştirme hedefiyle oluşturduğumuz spor kulüplerimizde; her öğrencimizin ilgisini çekecek birçok dalda eğitim verilir.

Öncelikle sporu sevdirmeyi ve yetenekleri doğrultusunda performans sporlarına yönelterek branş edinimi kazanılmasını amaçladığımız kulüplerimizde; binicilik, basketbol, voleybol, bowling, masa tenisi, aikido, badminton, futbol, buz pateni, jimnastik, futbol, tenis gibi sportif faaliyetler en son yeniliklerin kullanıldığı modern tesislerde yapılır.

Spor eğitimimizin bir diğer amacı da öğrencilerimizin ilgi duyulan branşı tanımaları ve bu dalda kültürel perspektif geliştirmeleridir.