Özel Bursa Kültür Anaokulu

GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Yetiştirmek emek ister…

Sunduğumuz okul öncesi eğitim programı ile çocuklarımızın uzun vadede üretken, özgüven sahibi, sorun çözmede daha yetkin olmasına ışık tutuyoruz. Çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önüne alarak eğitim programını oluşturduğumuz anaokulumuzda; çocuklarımızın hayata geçirdikleri projelerle üretken olmasını, şarkı şiirler öğrenip, masallar anlatarak ve resimler yaptırarak el ve dil becerilerini geliştirmesini, sportif faaliyetlerle eğlenmesini, sosyalleşerek paylaşmayı ve karşılıklı iletişimlerini geliştirmesini, başkalarının hakkına saygı duymasını, sorumluluk sahibi olarak yetişmeleri için emek veriyoruz.

Özel Bursa Kültür Anaokulu

Özel Bursa Kültür Anaokulu

Anaokulunda gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve eğitimlerle fiziksel, duygusal, sosyal ve zihinsel yönden sağlıklı gelişimi sağlayan, olumlu kişiliğin temellerini atan, kendilerine güven kazanmalarının temin edildiği kaliteli bir okul öncesi eğitim programı sunuyoruz.

EĞİTİM PROGRAMLARI

5 YAŞ EĞİTİM PROGRAMI

5 yaşa adım atmış, artık arkadaşlarıyla birlikte keyifli grup oyunları oynayan, bir yandan da planlanan farklı etkinliklerle öğrenmeye devam eden öğrencilerimizin; renkleri, şekillleri sayıları ve kavramları tanırken başka bir dil öğrenmeleri için de eğitime başlıyoruz.

6 YAŞ EĞİTİM PROGRAMI

6 yaş grubumuz, çizgi çalışmaları, GEMS uygulamaları, ilginç deneyler, matematik ve sesleri tanıma etkinlikleri yaparken uyguladığımız oryantasyon çalışmaları ile 1. Sınıfa hazırlanıyorlar. Bu uygulama sayesinde hem birinci sınıf öğretmenlerimizle birlikte sınıf ortamlarını görüyor hem de onların rehberliğinde okuma-yazmaya ilk adım olan harfleri tanıyorlar.

ORYANTASYON PROGRAMI

Kasım ayından itibaren gerçekleştirmeye başladığımız oryantasyon programı çerçevesinde; öğrencilerimize, anasınıfı öğretmenleriyle birlikte 1. sınıf dersliklerini ziyaret etme ve ilköğretim sınıf ortamını görme imkânı sunuyoruz. Belirlenen zamanlarda ilköğretim tanıtım derslerine katılarak ses çalışmaları ve matematik çalışmaları yapan öğrencilerimiz, bu sayede ilköğretime hazır hale geliyor ilköğretime geçtiklerinde çok daha kolay adapte oluyorlar.

BRANŞ AKTİVİTELERİ

Kültür Anaokulu’nda yapılan branş aktiviteleri ile öğrenmeyi eğlenceli hale dönüştürüyoruz. Branş aktivitelerimiz;

  • Dans
  • Satranç
  • Bilişim Teknolojileri
  • Beden Eğitimi
  • İngilizce
  • Drama / Müzik
  • Buz Pateni
  • Görsel Sanatlar