Kültür Okulları Kurucuları
Zafer Bulut

Zafer BULUT

Kurucularımızdan Zafer Bulut, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak Doğu Anadolu’da zorunlu bölge hizmetini yaptı. Daha sonra önce Balıkesir’de sonra da Bursa’da Bursa Anadolu Lisesinde görev aldı. İlerleyen yıllarda İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 5 yıl süreyle üst düzey yöneticilik yaptı.

Özel Bursa Kültür Okullarının kuruluşundan itibaren Eğitim Koordinatörlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettiren Bulut, aynı zamanda Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi ve Eğitim Konseyi Başkanı. Millî Eğitim Bakanlığı Şûra delegesi olan Zafer Bulut, evli ve dört çocuk babası.

Yıldırım SIRAKAYA

Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Yıldırım Sırakaya, 90’lı yıllarda edindiği eğitimcilik tecrübesini 2002 yılında özel okul sektörüne taşıdı.

Kültür Eğitim Kurumlarında kuruluşundan beri Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Sırakaya, aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı Şûra Delegesi, evli ve iki çocuk babası.

Yıldırım SIRAKAYA