11. Sınıf Öğrencilerimiz Mezunlarımız İle Buluştu...

11. Sınıf Öğrencilerimiz Mezunlarımız İle Buluştu...

28.05.2020

Sağlığımız için evde kaldığımız bu sıradışı günlerde Özel Bursa Kültür Okulları olarak öğrencilerimizin mevcut süreci en verimli şekilde geçirmeleri için online ortamda birbirinden güzel etkinliklere imza atmaya devam ediyoruz. Online platformlarımızda akademik ve sosyal etkinliklerin dışında ağırladığımız değerli konuşmacılarımız ile gerek yaşanan süreç gerekse farklı kişisel gelişim içerikleri ile öğrencilerimizin gelişimlerini destekliyoruz.

Bu kapsamda yine güzel bir etkinliğe daha imza attık üstelik bu sefer değerli konuşmacılarımız okulumuzun eski mezunları oldu . Her biri iyi üniversitelerde eğitim gören mezunlarımızı 11. sınıf öğrencilerimiz ile buluşturduğumuz online etkinliğimiz üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için büyük moral ve fayda sağlarken bizim için de gurur verici bir tablo oluştu.

Mezun öğrencilerimiz, üniversite hazırlık sürecinde neler yaşadıklarını, hangi çalışma tekniklerini uyguladıklarını ve edindikleri tecrübelerin akademik başarıları üzerindeki etkilerini paylaşırken, 11. sınıf öğrencilerimiz, mezunlarımızın üniversiteleri ve bölümleriyle ilgili de merak ettikleri şeyleri öğrenme fırsatı buldular.

Programa katılan tüm öğrencilerimizin 11.sınıf öğrencilerimize en önemli tavsiyesi yaz döneminde çalışma alışkanlıklarını pekiştirmeleri, odalarını sınav öğrencisi için uygun bir hale getirmeleri ve öğretmenlerinin yönlendirmelerini mutlaka önemsemeleri gerektiği oldu.

Okulumuz ve öğretmenlerine özlemlerini de dile getiren mezunlarımız verdikleri tavsiyeler ile sınava hazırlanan öğrencilerimizi bu zaman dilimini iyi değerlendirmeleri gerektiği noktasında motive etti.

Mezun öğrencilerimiz ile de bir nebze olsun hasret giderdiğimiz bu etkinlik bize de çok iyi geldi:)