Araştırma Atölyesinde Bu Hafta..

Araştırma Atölyesinde Bu Hafta..

4.12.2017

Kültürlü Araştırmacılar inceledikleri  Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlarının habitatlarını bitirdiler. Geçen hafta başladığımız habitatlarımıza orada olabilecek canlıları yerleştirerek  okulumuzdaki diğer arkadaşlarımıza bilinçlendirici bir yaşam alanı maketi hazırlamış olduk. Maketlerimiz sergilenmeye hazır halde geldikten sonra Kültürlü Araştırmacılara habitatları oluştururken neler hissettiklerini  sordum. İşte Kültürlü Araştırmacılardan birkaçının soruma yanıtları:

Elif Dinler: “Heyecan, mutluluk, ustalık, komiklik, yardımlaşma hissettim. Bazen ellerimiz kirlendi, ama her zaman güldük, eğlendik. Bugün içimden iyi ki bu kulüpteyim dedim. Bu maketi arkadaşım Eren ile yaptık. Sizi de Araştırma Atölyesine bekliyoruz!..”

Kaan Yaramış: “Çok heyecanlıydı. Salyangozları yaparken, topraklar erimeye başladığında çok zorladım ve heyecanlandım. En çok ağaçları yaparken ve boyarken zorlandım. Maketleri yaparken çok eğlendik.”

Eren : “ Hayatım değişti sanki! Deniz altını merak ettim. Heyecanlandım. Deniz altında yaşamak nasıldır diye düşündüm. Deniz altı heyecan verici!”

Gülşen Irmak Kaya:  “Heyecanlandım. Çok eğlendim ve bayağı güzel oldu. Ceylan da bayağı güzel oldu. Çok eğlendim!..”