Atatürk’ü Anlamak İllüstrasyon Sergimiz Carrefour AVM’de

Atatürk’ü Anlamak İllüstrasyon Sergimiz Carrefour AVM’de

20.11.2017

Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü sebebiyle hazırladıkları özel illüstrasyon çalışmalarını, düzenledikleri sergi ile Bursalıların beğenisine sundu.

Özel Bursa Kültür Okulları İllüstrasyon Kulüpleri 5. ve 7. sınıf öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında farklı karma teknikler kullanarak yaptıkları çalışmalarıyla veli ve öğretmenlerinden tam not aldı.

Atatürk reformlarından esinlenerek gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla Carrefour AVM ziyaretçilerinin de beğenisini toplayan Kültürlü öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet döneminde yaptığı reformları illüstrasyon çalışmalarına yansıttılar. Şapka Kanunu, kadının siyasi hakkı olan Seçme Seçilme Hakkı gibi çağdaşlaşma yolundaki önemli reformlara çalışmalarında yer veren Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Atatürk’ün “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” sözüne ithafen sergi alanında bir ayna bulundurup, Mustafa Kemal’i düşsel olarak anlamaya çalıştılar.

Öte yandan yaratıcılıklarını yetenekleri ile birleştiren Kültürlü öğrencilerin illüstrasyon sergisi Carreffour AVM 2. katta ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.