Bir Türkiye 1.liği Daha

Bir Türkiye 1.liği Daha

18.11.2017

Okulumuz Bilişim Teknolojileri Elektronik Robot Kulübü, Yıldız Teknik Üniversitesinin düzenlediği Türkiye’nin bir çok yerinden gelen özel ve kamu lise, üniversite öğrencilerin yer aldığı robot yarışmasında Türkiye 1.si olmuştur.
Teknoloji anlamında her geçen gün yenilikler ve başarılar getiren okulumuz bu yıl ilk defa katıldığı Yıldız Teknik Robot yarışmaların da çiz izleyen kategorisinde 200’ü aşkın robot içerisinde Big King Kültür-1 robotu ile birinci olmuştur. Orta okul ve lise öğrencilerimizin yazılım, mekanik, elektronik beceri ve stratejik taktik bilgilerini kullanarak başarı sağladığı yarışma da Türkiye’nin önde gelen ve ağırlığını üniversite öğrencilerinin oluşturduğu tüm rakiplerini geride bırakmayı başarmıştır. 4 yılı aşkın kulüp çalışmaları çağımızın teknolojinin gelişimine ayak uydurarak elde edilen çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor.

Yıl içerisinde İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinde Türkiye 1.liği, Marmara robot yarışmalarında Türkiye2.liği alan Bilişim Teknolojileri Elektronik Robot ekibimiz son olarak da Yıldız Teknik Üniversitesinde Türkiye 1.liği alarak başarılarla dolu bir yıl geçirdiler.
Bu yıl katıldığı tüm yarışmalardan derece ile dönen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.