Çocuk Gözüyle Sağlık

Çocuk Gözüyle Sağlık

2.12.2017

Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri 14 Mart Tıp Bayramını Özel PEDMER Tıp Merkezi’nde açtıkları “Çocuk Gözüyle Sağlık” adlı resim sergisiyle kutladı.

Özel Bursa Kültür Okulları 5 ve 6. sınıf öğrencileri, 14 Mart Tıp Bayramı’nda Özel PEDMER Tıp Merkezi’nde doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. Doktorların bu özel gününü kutlayıp başarılar dileyen öğrenciler kendi yaptıkları ebru çalışmalarıyla birlikte günün anısına bir de çiçek takdim ettiler. Bu ziyaretten mutluluk duyduklarını ve özellikle çocuklar tarafından hatırlanmanın özel olduğunu ifade eden doktorlar öğrencilere teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Kültürlü öğrencilerin yaptığı “Çocuk Gözüyle Sağlık” adlı grup afiş çalışmalarından oluşan sergi doktorların, öğrenci ve öğretmenlerin katılımıyla açıldı. Çalışmalarında kendi hayal güçlerini kullanarak doktorları, sağlık sektörüyle ilgili nesneleri ve objeleri resmeden Kültürlü öğrenciler doktorlardan tam not aldı.Her bir çalışmayı tek tek gezen doktorlar, öğrencilerden içerikle ilgili bilgi alırken onlarla sohbet etmeyi ve sorularını yanıtlamayı da ihmal etmediler.