Karikatür Kulübü Öğrencilerimizin Sergisi Üçge Firmasında

Karikatür Kulübü Öğrencilerimizin Sergisi Üçge Firmasında

20.11.2017

Özel Bursa Kültür Okulları Karikatür Kulübü öğrencilerimiz, ÜÇGE A.Ş işbirliğiyle iş güvenliği ve işçi sağlığı temalı karikatür etkinliği gerçekleştirdi.

Karikatür Kulübü 4 ve 5. sınıf öğrencilerimiz, İş Güvenliği Uzmanı Uygar Avcı tarafından iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda eğitim alarak öğrendikleri bilgiler ve edindikleri izlenimler ışığında 32 çalışmanın yer aldığı bir karikatür sergisi hazırladı. Sergi ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras ve çalışanlarından büyük beğeni topladı.

Sergi hakkında konuşan eğitmen ve karikatürcü Ahmet Aykanat, öğrenci gelişiminde akademik bilginin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimin de önemine dikkat çekti. Öğrencilerin okuldaki eğitimlerinin yanında gezerek ve birebir tecrübe ederek öğrenmeleri için ÜÇGE Grup ile ortak çalışma yürüttüklerini kaydeden Aykanat, “Öğrencilerimizin burada öğrendiklerini gelecekteki iş yaşamlarının yanı sıra hayatta karşılaşacakları kazalardan kaçınmak ve daha güvenli bir hayat sürmek için kullanacaklarına inanıyorum” dedi.

ÜÇGE Halkla İlişkiler Yöneticisi Sevgi Yalçın da, şirket olarak karikatür sanatına olan ilgilerini anlattı. Özel Bursa Kültür Okullarıyla birlikte böyle bir projenin içinde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Yalçın, “İş güvenliği ve işçi sağlığı çerçevesinde planlanan bu projede deneyimlerimizi ve uygulamalarımızı Kültürlü çocuklarla paylaştık ve minik karikatüristler bizlere bu güzel sergiyi armağan ettiler. Biz de ÜÇGE ailesi olarak Özel Bursa Kültür Okulları yönetimine, öğretmenlerine ve emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.