Kocaman Yürekli Minikler...

Kocaman Yürekli Minikler...

16.05.2018

Özel Bursa Kültür Okulları 1. sınıf öğrencileri anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Konuşma ve Dil Terapi Odası’nın tefrişatını yeniledi. Özel Bursa Kültür Okulları 1. Sınıf öğrencileri düzenlenen yerli malı haftası kermesinde topladıkları paraları, Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Konuşma ve Dil Terapi Odası’nın tefrişatını yenilemek için kullandı. Kültürlü öğrenciler, projenin sona ermesiyle birlikte, tefrişatı yeniledikleri odayı ziyarette bulundu. 1. sınıfları temsilen bir grup öğrenci Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, hem yenilemelerinde yardımcı oldukları odayı görme fırsatı yakaladı, hem de doktorlardan dil ve konuşma rahatsızlığı konusunda bilgi aldı.

Öğrencilere hastalık konusunda bilgiler veren Dil ve Konuşma Terapisti Dr. Büşra Bakır, farkındalığın önemine dikkat çekti. Bakır, “Bu rahatsızlığın fark edilmesinde öğretmenlere ve ailelere önemli rol düşüyor. Her hastalıkta olduğu gibi, erken teşhis bu rahatsızlığın tedavisinde de büyük öneme sahip” diye konuştu.

Dil ve konuşma sıkıntısını sadece çocukların çekmediğinin altına çeken Bakır, sözlerine şöyle devam etti, “Hastanemiz, dil ve konuşma terapisinde Bursa’da hizmet veren 2 devlet hastanesinden biri. Buraya sadece çocuklar değil, yetişkinlerde tedavi olmaya geliyor” dedi. Kültürlü çocuklara odanın tefrişatını yeniledikleri için teşekkür eden Dr. Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Rüstem Rızaoğlu “Çocuklarımızın böyle önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atması bizleri gururlandırdı. Özel Bursa Kültür Okulları’na hastanemize kazandırdıkları bu alandan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca öğretmenlere ve yöneticilere, çocuklara böyle konuların önemini aşıladığı için tebriklerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.