Kültür Sahnesi Yine Sanat Dolu...

Kültür Sahnesi Yine Sanat Dolu...

24.05.2018

Özel Bursa Kültür Okulları ilkokul-ortaokul müzik kulüplerinde eğitim alan öğrenciler yıl boyunca edindikleri kazanımları “Yılsonu Müzik Konseri”nde izleyicilere sundular. Yerli ve yabancı şarkılardan oluşan repertuvarlarını sergileyen öğrenciler izleyicilerin büyük beğenisini toplarken, şarkılara yapılan eşliklerle de keyifli vakit geçirdiler.

Konserin ilk yarısından sonra sahnede Özel Bursa Kültür Okulları Moda Tasarım Kulübü ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin ortaklaşa hayata geçirdiği “Dünya Çocukları Defilesi” yerini aldı. Özel Bursa Kültür Okulları Moda Tasarım Kulübü ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, “Çocukça Moda” projesi kapsamında hayata geçirilen defilede boy gösteren modeller, çeşitli ülkelerin yöresel kıyafetlerini başarıyla taşıdı.Kültürlü ve Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu öğrencilerin yaptıkları uygulama ve pratiğe dayalı atölye çalışmaları ardından hayata geçirilen defile, izleyicilerden tam not aldı.

Defilenin ardından bu kez sahneye Özel Bursa Kültür Okulları Lise orkestrası çıktı. Liseli öğrenciler profesyonellere taş çıkartan performanslarıyla izleyicileri büyülerken, Özel Bursa Kültür Okulları’ndaki müzik eğitiminin küçük yaştan itibaren gelişimini gözler önüne sermiş oldular.