Öğretmenlik Mesleğinde Yeni Yaklaşımlar

Öğretmenlik Mesleğinde Yeni Yaklaşımlar

20.11.2017

Özel Bursa Kültür Okulları, öğrencilerinin yanı sıra öğretmenleri için de mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak önemli seminer ve eğitim programları düzenliyor.

Özel Bursa Kültür Okulları Özlüce Kampüsünde bir gün boyunca gerçekleşen eğitim programına tüm kampüslerden ve farklı branşlardan 30 öğretmen katıldı. Program kapsamında Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu (EKİP) eğitim danışmanları; Seval Orak, Fatih Akdoğan, Murat Kaçar ve Serkan Şahin tarafından ‘Öğretmenlik Mesleğinde Yeni Yaklaşımlar’ başlığı altında “Proje Tabanlı Öğrenme”, “Tasarım Odaklı Düşünme” ve “Mesleki Gelişim Eylem Planı Oluşturma” çalışmaları yapıldı.

Öğretmenler, gün boyu yapılan paylaşımlar ile yeni eğitim-öğretim metotlarını deneyimleme fırsatı buldular. Öğretmenlerin eğitimdeki yeni yaklaşımları, öğrenme süreçlerinde nasıl kullanacağına dair bilgilendirmede bulunan EKİP Eğitim Danışmanları, önemli bilgileri öğretmenlerle karşılıklı paylaştılar.
Gün boyu süren atölye çalışmalarını, interaktif bir ortamda yürütme imkânı bulan öğretmenler, mesleki gelişimlerine de katkı sağlamış oldular.