Okul İkliminde Veli İletişimi

Okul İkliminde Veli İletişimi

24.11.2017

Özel Bursa Kültür Okulları öğretmenlerinin gelişimini düzenlenen atölye çalışmaları ile destekliyor.Özel Bursa Kültür Okulları öğretmenleri için “Okul İkliminde Veli İletişimi” ve “Veli İletişim Eğitimi” ile ilgili iki farklı konu özelinde atölye çalışmaları düzenledi.

MEF Üniversitesi Dekanı Prof.Dr Mustafa Özcan atölye çalışmalarında davetli eğitimci olarak yer aldı.MEF Üniversitesi Dekanı Prof.Dr Mustafa Özcan Kültürlü öğretmenlere proje tabanlı öğrenme ile ilgili bilgi paylaşımı yaptı.
Özel Bursa Kültür Okulları öğretmenleri “Okul İkliminde Veli İletişimi” atölye çalışmasında sırası ile; Çocuğu etkileyen temel faktörlerin aile olduğunu anlamak ,Ekosistem teoreminde çocuğu etkileyen kurum ve kişilerin anlaşılması ve çözüm tiyatro etkinliği ile iletişim becerilerinin güçlendirilmesi konularında çeşitli analizler ve küçük testler ile tam gün eğitim verildi.

Başka bir atölye çalışması konusu olan “Veli İletişimi Eğitimi”nde ise ödül ceza ve rekabet kavramları ile ilgili olumlu bir dil kullanılması gerektiği ve son olarak çocukların gelişiminde bu dilin ne kadar önemli olduğunu anlamak konuları ile ilgili atölye çalışması eğitimi verildi.